0(44) 593 96 71

Це цікаво. Чаювання по-турецьки

Турки п'ють тільки свіжозаварений ‪чай! І це ніяк не залежить від матеріального становища сім'ї. Заварку, що постояла хоч би пару годин, турки називають bayat (несвіжий) і таке вони вже не п'ють.

Турки визнають тільки свій чай, який вирощується на західному узбережжі Чорного моря в провінції Різе. Якщо привезти турецьким друзям в подарунок якийсь інший чай, найімовірніше, що пити ви будете його самі. Правда на випадок хвороби у багатьох турків у запасі є липовий чай (іhlamur çayі) або шавлія (ada çayі).

Справжній турецький чай - темно-червоного кольору. За це в Туреччині називають його tavşan kanі, що в перекладі означає "заяча кров".

Турки п'ють чай з мініатюрних скляночках у формі тюльпана. За витончену форму в Туреччині називають їх ince belli, що в перекладі означає "з тонкою талією". Завдяки такій формі, у верхній, розширеній частині склянки чай швидше остигає, а нижня довше зберігає тепло за рахунок вузької шийки. Виходить, що увесь час п'єш напій майже  однакової температури.

Турки майже ніколи не п'ють чай відразу після їжі. Вони п'ють його під час сніданку, а також багато разів впродовж дня: на роботі, в гостях, в кав'ярнях, в чайханах (çay bahçesi або çay evi) І найважливіше - це вечірнє чаювання за теплою бесідою в затишному родинному колі. Увесь час, поки триває церемонія чаювання, чайник стоїть на маленькому вогні і кип'ятиться, тобто не вимикається до самого закінчення чаювання.

Турки також майже ніколи не п'ють чай з чимось. Чай зазвичай п'ється сам по собі. Цілком можливо з поваги до традиційного напою.

У Туреччині всюди можна зустріти рознощиків чаю, званих çaycі: на підприємствах, на автовокзалах та ринках . Вони розносять скляночки гарячого чаю на зручних підносах з ручкою. Дуже часто рознощиками чаю підробляють навіть діти і підлітки.

І до речі, чай по-турецьки так і буде - çay [чай].

Çay isteyen? - Кому чай?

Похожие статьи


Новорічні знижки!

— Що тобі подарувати на Новий рік? — Не знаю, що-небудь простеньке. А ти що…

07.12.2018

Чорна п’ятниця!

З 19 по 23 листопада 2018 року купуйте будь-які товари в нашому інтернет-магазині на суму…

19.11.2018

Абсолютний "Фаворит Успіху" - 2017

Шановні пані та панове, Ми раді повідомити Вам, що як і у 2016 році, ТМ…

25.06.2018

Коментарі


Было очень интересно посмотреть и виртуально побывать на турецком рынке.

aboo

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *